Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

2020-10-16 15:01

W zupełnie innym niż zazwyczaj formacie, z ograniczoną ilością osób, w maseczkach i z zachowaniem nadzwyczajnego reżimu sanitarnego, ale wciąż w podniosłej i radosnej atmosferze przebiegło całe spotkanie.  Po raz dziesiąty na Uniwersytecie dla Aktywnych zabrzmiał „Gaudeamus igitur”. Ciechocińska uczelnia dla seniorów oficjalnie rozpoczęła kolejny rok akademicki 14 października.2020 r.

Rozpoczynający się rok akademicki jest dla naszego Uniwersytetu wyjątkowy – mówiła Grażyna Ochocińska, prezes stowarzyszenia Uniwersytet dla Aktywnych – W listopadzie tego roku minie 10 lat od pierwszego walnego zebrania słuchaczy, na którym został powołany Uniwersytet dla Aktywnych. W lutym 2021 roku minie 10 lat od pierwszej inauguracji, która miała miejsce tu, w sali kinowej nowo otwartego Miejskiego Centrum Kultury.

W związku z obostrzeniami UdA w semestrze zimowym stawia tylko na wykłady. Zawieszone zostały na ten moment prace wszystkich sekcji z wyjątkiem tych, które pracowały we wakacje.

Życzę Państwu, aby rozpoczynający się rok akademicki przyniósł ogrom zadowolenia i satysfakcji. Abyście Państwo, mimo przeciwności, mogli realizować swoje zainteresowania i swoje pasje – mówił w trakcie spotkania burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz – Aby wszystkie zajęcia organizowane w ramach Uniwersytetu dawały Państwu poczucie spełnienia. Niech ten nowy rok akademicki będzie rokiem dobrym i udanym. Życzę wszystkiego dobrego.

Wykład inauguracyjny „Psychosomatyczne skutki  pandemii wirusowej COVID – 19” wygłosiła prof. Irena Ponikowska przewodnicząca Rady Programowej Uniwersytetu.

W części artystycznej wystąpiły studentki z Saloniku Literackiego i Kabaretu Złota Maska, prezentując wiersze słuchaczki UdA Krystyny Gradowskiej i śpiewając jesienne piosenki.

 Zdjęcia autorstwa Wandy Rosińskiej


wróć